Liga lesní moudrosti – Aktuality


Zprávy z 233. náčelnictva

V úterý 15. 6. jsme na náčelnictvu řešili šablony, letní kempy, Sněm LLM, schválení nového rezervačního systému a základny. Více v článku.

Opustil nás Zbyněk Cícha

Přijměte smutnou zprávu, že z tohoto světa v tichosti odešel náš přítel, neobyčejný, laskavý a statečný Zbyněk Cícha.

Pozvánka na výstavu

Pozvánka na výstavu Pavla Čecha na zámku v Moravské Třebové

Putování ML

Putování po slovenských horách.

Rezervace luk na Kosím potoce spuštěna

Letošní táboření LLM na Kosím potoce připadlo na termín 17. 7. - 1. 8. 2021. Do poslední chvíle jsme čekali, jak se bude situace vyvíjet, nyní zahajujeme přihlašování. 

Poslední možnost předobjednávky

Připomínáme poslední příležitost k předobjednání číslované a autory podepsané nově vydávané publikace - Personální bibliografie E. T. Setona. Objednávky uzavíráme již 7. června.

Pracovní volno pro vedoucí táborů: jak postupovat?

Od počátku roku 2021 vešla v platnost novela umožňující zaměstnancům, kteří působí jako vedoucí na táborech a akcích pro děti a mládež čerpat 5 dnů pracovního volna s náhradou mzdy či platu za kalendářní rok. 

Představení nové publikace

Autoři František Kožíšek – Biminiji a Vladislav Raška – Allah připravili k loňskému 160. výročí narození E. T. Setona nový, aktuální přehled jeho díla s názvem Ernest Thompson Seton – Personální bibliografie neperiodických publikací v češtině. Podívejte se na představení tohoto díla jedním z autorů.

Fram brigáda

Na naší ligové základně na Framu na Filipově Huti se bude radostně pracovat 4.-6.6.2021. Po úspěšné rekonstrukci fasády je třeba trochu uklidit a provést pár zvelebovacích a udržbových prací.