Liga lesní moudrosti – Aktuality


Jak dělat kmenovou činnost on-line

Doba si žádá své, a tak i Liga místo setkávání v přírodě pořádá seberozvojová setkání prostřednictvím placatých obrazovek našich počítačů.   Díkybohu, lidé u nich zůstávají stále týmiž přáteli.

Co nás (ne)čeká v pondělí 12. 4:

Dlouho očekávané rozvolnění a návrat k činnosti by mohlo nastat v pondělí 12. 4.. Ale je to opravdu tak?   edit: Nyní již víme, že není. Nepřekvapivě, bohužel.

Chvilky moudrosti #8 – Kateřina Sadílková – Ileyawin

  Chvilky moudrosti vám přináší rozhovor ze života woodcrafterky Katky Sadílkové - Ileyawin, který vede Kája Kupková.   Ileyawin je další neobyčejná woodcrafterka, byla dlouhou dobu členkou náčelnictva a je také pravou rukou našeho náčelníka Chlupa, tedy současnou “první dámou” LLM.

Zprávy z 231. náčelnictva

Připravujeme vydání nové knihy ke 160. výročí od narození E. T. Setona; byla vypsána nová dotace MŠMT - Letní kempy 2021 pokračujeme v úpravách studie ke srubu na Samechově. Dozvíte se, jak se organizátoři staví k pořádání Indiánů z Točníku 2021; co se chystá u ML; jaké změny by mohly nastat v budoucnu u Náčelnických zkoušek. 

Rozvoj dětské osobnosti skrze samostatnou skupinovou činnost

Zveme vás na online kurz Rozvoj dětské osobnosti skrze samostatnou skupinovou činnost (rozvoj klíčových dovedností dospívajících), který je pro členy LLM zdarma. Kurz proběhne v pátek asobotu 23. - 24. 4. 2021 vždy v čase 17:00 - 21:00 přes platformu Google Meet. Nezapomeňte se přihlásit do 18. 4.! Více v článku.

Základy počítačového zpracování videa a postprodukce

Zveme vás na online kurz Základy počítačového zpracování videa a postprodukce, který je pro členy LLM zdarma. Kurz proběhne v pondělí 19. 4. 2021 a ve středu 21. 4. 2021 vždy v čase 17:00 - 20:30 přes platformu Google Meet. Nezapomeňte se přihlásit do 18. 4.! Více v článku.

Seminář o práci s dětmi s kulturním a sociálním znevýhodněním

Zveme vás na online seminář o práci s dětmi s kulturním a sociálním znevýhodněním, který je pro členy LLM zdarma. Kurz proběhne v pondělí a úterý 12. - 13. 4. 2021 vždy v 17:00 - 20:30 přes platformu Google Meet. Nezapomeňte se přihlásit do 11. 4.! Více v článku.

Velikonoční rodinná výroba

  Čas Velikonoc se blíží a možná již hledáte inspiraci na jednoduchou velikonoční výrobu s dětmi, nebo jen tak pro radost. Nakoupit si dnes vše potřebné k domácímu vyrábění je obtížné. Proto jsme si pro vás připravili jednoduchou verzi, kde můžete využít vše, co doma již dávno máte.  

Zprávy z 230. náčelnictva

Dozvíte se, co se děje na základnách, co se chystá u kmene Trilobit, jak to vidíme s plánovanými akcemi a jaké další zajímavosti se v LLM dějí nebo chystají. 

Další kolo zajímavých online přednášek

Chtěli byste se dozvědět něco zajímavého? Trochu se přivzdělat / zamyslet na myšlenkami chytrých lidí? V dnešní době, kdy je těžké být s lidmi, nabízím tip na další zajímavé online přednášky