Liga lesní moudrosti – Aktuality


Ztráty a nálezy ze sněmu

Našla se vesta!

SRK 2024

  Na krásné Soví louce, z jedné strany potok, na druhé se tyčí svah, bylo o prvním květnovém víkendu veselo.   Sešli se tu staří známí i úplní nováčci, aby spolu pobyli v týpí, šeltru, zubříku nebo ve stanu.

Čiwawa

Chystáš se s kmenem na ligový sněm? Chcete zažít noční dobrodružství? Tak přesně pro vás je noční šifrovací hra ČIWAWA!

Darujme - Tábor v Banátu pro dětí českých krajanů 2024

Banát 2024 v ohrožení! Pomozme navázat na tradici, kterou jsme započali před více než 16 lety a pomozme LLM znovu zorganizovat tábor pro děti českých krajanů, žijících v rumunském Banátu. Jedná se o jedinečnou příležitost podpořit dobrovolníky Ligy lesní moudrosti, kteří tuto událost organizují ve svém volném čase, aby tak podpořili naší českou komunitu žijící v Rumunsku.

Woodcrafterské bloudění

V neděli 14. dubna se uskutečnilo tradiční Woodcrafterské bloudění. Orientační běh se běžel v lesích kolem Tuchlovic. Soutěžilo se ve třech kategoriích: děti do 12ti let, 13 - 15 let a poslední kategorie byla od 16 let až do nekonečna. 

Táboření LLM na Kosím potoce

Hola hola, Kosák volá! Přečti si tu co a jak, schystej si vše potřebné a pojeď zatábořit. Čeká nás spoustu hezkého. Povídání, čtení, lakros, šiny, ringo, ale hlavně setkání s přáteli v kruhu pod modrou oblohou!   

Lážonapláži 2024 - VODA

Lážonapláži - Ahooooj! Po zimní odmlce si pro vás tým LážoPlážo na víkend 14.-16.6. připravil další akci, kde se můžete vyblbnout, seznámit a nabrat energii, a během toho všeho se snažit neutopit. Pojede se totiž na vodu! Pokud jste na vodě ještě nebyli, ničeho se nebojte! Uvidíte, že to není nic těžkého a kdyžtak vám se vším pomůžeme. Pomoc přislíbili zkušení woodcrafterští vodáci. Na své si jistě přijdete, i pokud jste pár řek sjeli. Je třeba se závazně přihlásit do 15.5.2024. 

Táboření ohnivců a absolventů ohniveckých čotokev

Táboření s osobytým rázem nejen co do složení tábořících, ale i tématy, které jsme zvedli v průběhu víkendu.

Lážoplážo - Táboření Mladší Velké lóže (15-30) Kosí potok

Zveme všechny zájemce o táboření Mladší Velké lóže na Kosák od 28.8.-1.9.2024. Pro koho akce je? Pro všechny woodcraftery 15 – 30, kteří chtějí vybít a znovu dobít energii. Vyzkoušíš si nové aktivity woodcrafterského, sportovního či vyráběcího rázu, ale hlavně strávíš skvělý čas se známými i novými kamarády z jiných kmenů napříč Ligou. Akce vhodná pro kohokoliv, ať už je z dětského, nebo rodinného kmene, či pro mladé stráže. 

46. Kruhy s Františkem Tichým

Milí přátelé,   dovolujeme si vás pozvat na 46. Kruhy, na kterých se setkáme s Františkem Tichým, spisovatelem, dramatikem a ředitelem Přírodního gymnázia. František Tichý, nazývaný svými žáky „Franta“ je pozoruhodným vypravěčem a praktikem výchovy. Více zde a zde a také tady. Nenechejte si toto setkání ujít.