Liga lesní moudrosti – Aktuality


Proběhla Kiwendotha

O víkendu 22. – 24. 9. 2023 proběhla poslední akce letošních Velkých her – Kiwendotha.  Tu výborně zorganizovali Strážců údolí, na jejichž tábořiště se sjelo 69 bojovníků z dětských kmenů. V malebném údolí Losinského potoka hráči potkali všemožné postavy ze Starých pověstí českých, Aloise Jiráska a dokonce Kojota.

Spolupráce Lucie a Petra na ústředí

Hau kóla,   prosím vězte, že do března 2024 bude Lucie Vaňková s Petrem Kopřivou spolupracovat, proto tedy mail hospodarwoodcraft@gmail.com používají a budou používat oba. Není tedy již nutné psát Petrovi na soukromý mail. Vše potřebné se jak k Lucii, tak k Petrovi dostane. Maily čtou bedlivě a snaží se, aby účetnictví i hospodaření fungovalo jak nejlépe to jde.    S modrou oblohou,   

Vyšla Totemová deska č. 139

  Hau kóla,   vyšla nová Totemová deska.    Prosím, čtěte ... 

Pozvánka na Sněm zástupců 2023

Hau kola, Náčelnictvo Ligy lesní moudrosti svolává na sobotu 21. 10. 2023 od 8:00 Sněm zástupců. Sněm se bude konat v Základní škole Tuchlovice, Školní 277, okr. Kladno.   Účastníky je nutné závazně přihlásit do 6. 10. 2023.

Sněm Ligy lesní moudrosti

V sobotu 2. 9. 2023 proběhl 32. výroční sněm Ligy lesní moudrosti. Na překrásném tábořišti v údolí řeky Střely se sešli woodcrafteři z blízka i daleka.   Zase po roce jsme se směli zastavit, vystoupit z letu všedních dnů a ve světle sněmovního ohně spolu prožít silné chvíle mezi přáteli. S čistou myslí a vůní šalvěje.

Proběhla ohnivecká čotokva

V  polovině srpna hostila fara v Michalových Horách ohniveckou čotokvu.   Přečtěte si, jak jí prožila jedna z absolventů tohoto kurzu.

Tawiskara

Ahoj všichni -   Přijeďte na Tawiskaru, která se koná tematicky v září - měsíci lovu. Bude se soutěžit v různých lukostřeleckých dovednostech rozdělených dle věku, pohlaví.   Střílet můžete libovolným tradičním lukem s dřevěným nebo kovovým madlem. Nebo sportovním lukem s kovovými nebo kompozitovými středy a kompozitovými rameny. Ke střelbě se mohou použít dřevěné, kovové nebo karbonové šípy.   

Kiwendotha

  Praotec Čech pohlédl z hory do kraje a zvolal: "To je ta země zaslíbená zvěře a ptáků plná, medem oplývající...." Od těch dob již uplynulo mnoho vody v řekách a potocích. Během těch let byla česká kotlina svědkem mnohých divů. Přijeďte se s námi seznámit s věštbami kněžny Libuše, hrdinstvím Bivojovým a moudrostí Přemysla Oráče. Podívejme se do dob, kdy Šemík skákal z hradeb Vyšehradu, stavěl se Karlův most, Bruncvík bojoval s drakem a hlas houslí zněl z věže jménem Daliborka. Odhalme tajemství Faustova domu, Staroměstského orloje a vojska čekajícího v hoře Blaník. To vše a mnohem víc vás čeká na letošní Kiwendothtě inspirované dílem Aloise Jiráska – Staré pověsti české.  

Kosí potok - ceník

    Hau kóla, přátelé,   prosím přijměte mou velkou omluvu za chaos, který vznikl neaktuálností ceníku pro táboření na Kosím potoce.    Čtěte, prosím, dále !   

Ústředí - dovolená

  Hau kóla,    v době od 29. 7. do 13. 8. 2023 bude Kamila z kanceláře ústředí na dovolené.   Telefon bude přesměrován, vyřizovat hovory bude Lucka Vaňková.    Rovněž zásilky z obchůdku budou vyřízeny až po dovolené. Proto, prosím, pokud na zásilku spěcháte, volejte.