Liga lesní moudrosti – Aktuality


46. Kruhy s Františkem Tichým

Milí přátelé,   dovolujeme si vás pozvat na 46. Kruhy, na kterých se setkáme s Františkem Tichým, spisovatelem, dramatikem a ředitelem Přírodního gymnázia. František Tichý, nazývaný svými žáky „Franta“ je pozoruhodným vypravěčem a praktikem výchovy. Více zde a zde a také tady. Nenechejte si toto setkání ujít.

Nejkrásnější sbírka – Moravský kras

Letošní Nejkrásnější sbírka nás zavede do skutečného klenotu našich přírodních pokladů, do Moravského krasu.

Šablony - výzva pro vedení kmenů

  Hau kóla, oznamujeme, že byl právě odeslán informační mail ohledně nově vypsaných Šablon.   Prosíme náčelníky všech kmenů, aby obratem na zaslané maily reagovali tak, jak je žádáno. Pokud se stalo, že mail některým z vás nedorazil, opět, prosím, napište na ústředí, nečekejte.    Děkujeme !!

Dřevní brigáda Kosí potok 12. - 14. 4. 2024

Rád bych vás pozval na tradiční dřevní brigádu na Kosí potok. Letos se budeme muset i pověnovat poškozenému travnímu drnu i popadným vrbám přímo na louku.   Každá ruka se počítá!

Bloudění woodcrafterů

  I tento rok se můžete těšit na Bloudění woodcrafterů, které se bude konat v neděli 14. dubna 2024. Jedná se o tradiční závod v orientačním běhu, při kterém se proběhnete (nebo projdete) po tuchlovickém lese. 

Oslava 30 let kmene Strážců údolí

  Hau Kóla, bratři a sestry,   rád bych vás pozval na oslavu 30 let kmene Strážci údolí. Je to už pěkná řádka let, kdy jsme se se začali potkávat v klubovně na Lužinách, jezdit na výpravy na Brdy, do Janova nad Nisou, na Velikonoce,... a hlavně na kouzelné tábory v Losinách. Budeme rádi, když se k nám připojíte a společně si zavzpomínáme na zážitky z lesů a probereme, co nás čeká dál.

Stará Praha 13. 4. 2024 - Pozvánka do Košíř

  Je tady opět po roce pozvánka na první z Velkých her - Starou Prahu. Tentokrát zavítáme do pražské čtvrti Košíře. Jeden z místních rodáků plánuje o své domovské čtvrti natočit film, podaří se vám získat místní známé osobnosti jako účinkující pro plánovaný filmařský počin? Opět se můžete těšit na postavy z dávné i nedávné minulosti této pražské čtvrti a nemine vás ani nepřeberné množství zapeklitých otázek.  

Jubilejní Putování střítků 26.-28.4.2024

  Jubilenjí putování skřítků povede nejromantičtějším úsekem kaňonu řeky Střely Mezi Rabštejnem a Mladoticemi. Pro kočárky je trasa zcela nesjízdná. Budeme-li si chtít zkrátit cestu, čeká nás brodění.

Základní kmen položen

Dne 3.3.2024 započala přestavba Jahodiny v Klenovu boudu! Děkujeme všem, kteří se zúčastnili slavnostního zahájení a pokácení základního KMENE stavby.