Liga lesní moudrosti – Aktuality


Výroční sněm Ligy lesní moudrosti

Na letošek připadá 30. výroční sněm Ligy lesní moudrosti. Kvůli pandemii jsme museli původní termín zrušit, ale o takto důležitý okamžik bychom neradi přišli. Letošní výroční sněm uspořádáme v sobotu 19. září na hradě Točník. Těšíme se na setkání.

Zajíždění na tábořiště na Kosím potoce

  Krátkodobé zajíždění auty na louky během léta 2020 jsou omezeny pro víkendové dny v termínu 17. 7. – 2. 8. 2020 dle tabulky níže. Ostatní termíny jsou na domluvě se správcem luk.

Hvězdy nad Dakotou a Želvím ostrovem nepohasly

Dovoluji si oznámit, že další moje kniha - Hvězdy nad Dakotou a Želvím ostrovem nepohasly - právě vyšla. Opět ve výpravném barevném provedení na pěkném papíře, v pevné, omyvatelné vazbě.

Chvilky moudrosti - Vzpomínka na Miloše Seiferta a časy dřívější z roku 1973

Dnešním tématem je vzpomínka na Miloše Seiferta a fungování ideje woodcraftu v časech jeho počátků. Symbolickému datu pro spojení se Seifertem jsme co nejdál, ať se jedná o jeho narození či úmrtí. V tuto dobu kdy vrcholí přípravy na tábory, končí semestry, budou se dostávat vysvědčení a je jen 14 dnů na ukončení kvartálu v práci, nabízíme chvilku oddechu a zamyšlení se.

Fram - tepelné čerpadlo v provozu

Na naší turistické chatě Fram na Filipově Huti se dne 13.06.2020 spustilo tepelné čerpadlo. Už se bude topit bez dřeva, bez zápachu a zadřených třísek. Ba co víc dvě brigády na chatě z ní zase udělaly zase o něco hezčí místo k navštívení...

Je na co se dívat - ořešák

 Je na co se dívat - Ořešák. Ve třetím díle se můžete podívat na video od Yučiho, který téměř celý jeden měsíc pozoroval ze svého okna ořešák.

Zprávy z náčelnictva

V úterý 2. 6. proběhlo 223. náčelnictvo. Po dvou měsících jsme se sešli v plném počtu opět v kanceláři. Třicetileté výročí obnovení Ligy jsme řádně oslavili prací a dortem.

Chvilky moudrosti s Loganem

Při dnešní příležitosti třicetiletého výročí obnovení LLM jsme si pro vás připravili rozhovor s Martinem Kupkou (Loganem), bez něho bychom tento den asi neslavili.

Brigáda tábořiště Kosí potok 26. - 28. 6. 2020

Druhá předtáborová brigáda, jste zváni!