Liga lesní moudrosti – Aktuality


Ohnivecké setkání 2023

Prví listopadový víkend se na Bobřím Hradě uskutečnilo Ohnivecké setkání.   Přečtěte si, jaké bylo.

Ekofór 50

  Hau kóla,    vy kteří dáváte svůj čas a duši dětem i dospívajícím v Lize lesní moudrosti. Vztah k přírodě a životnímu prostředí chováte úplně stejný, jako i my Brontosauři. Možná jste přírodě a její duši ještě mnohem blíž.   Obracím se tímto na vás s prosbou, možná také výzvou pro výtvarníky ve vašich řadách.

Mezinárodní Woodcrafterské setkání online 2024

Bratři a sestry, hledači lesní moudrosti, 8.-9. června 2024 se během víkendu uskuteční Mezinárodní Woodcrafterské setknání - oproti dřívějším rokům online. Setkání by mělo nabídnout zajímavou ukázku všech oblastí, o které se woodcrafteři zajímají, věnují se jim a navzájem se poznat a seznámit s těmi, které ještě neznáme.  

Sněm zástupců 2023

  Jaký byl Sněm zástupců 2023?     Základní škola Tuchlovice o víkendu 20.-22. 10. 2023 přivítala na své půdě nejvyšší orgán LLM - Sněm zástupců. Celý víkend se nesl v duchu jednání, schůzek a diskuzí. Hlavní zasedání proběhlo v sobotu, kdy jsme zahájili ráno v půl deváté a rozešli se večer ve stejný čas. Co si budeme vyprávět, bylo to náročné, ale jsem velmi rád, že jsme se sešli v kruhu woodcrafterů, kteří i po několika hodinách jednání dokážou rozumně argumentovat a vyslechnout jeden druhého. Upřímně si myslím, že se letošní Sněm zástupců povedl. Zásluhu na tom má celý organizační tým a hlavně členové, kteří na SZ přijeli.

Náčelnické zkoušky 2024

Po roční odmlce opět klepou na dveře Náčelnické zkoušky – kurz určený nejen pro náčelníky kmenů, ale i další, kteří pomáhají s programem a vedením.

Vyšel nový díl Rychlé Veverky!

Rychlá Veverka je opět tu a tentokrát to je opravdu giga!

Vyšla Totemová deska č. 140

  Hau kóla,   vyšla nová Totemová deska.    Prosím, čtěte ... 

Tawiskara 2023

Kmen Tate Osmaka pořádal poslední zářijový víkend tradiční lukostřelecké klání Tawiskara a nutno říct, že šlo o úžasnou událost. „Osmáci“ měli skvěle připravené zázemí i pro variantu špatného počasí, které se letos ovšem nekonalo (tedy vyjma noční přeháňky na osvěžení vzduchu). Během dokonale letního pátečního dne se na tábořiště, kde už bylo vše připraveno k soutěžím, postupně sjížděli ostrostřelci z různých kmenů, rodů a organizací a celkem dorazilo téměř osmdesát příznivců této pravidelné akce.