Liga lesní moudrosti – Chata FRAMChata FRAM


Kapacita: 25 osob+12 osob na přistýlkách
Typ ubytování: turistická ubytovna

Lokalita: Filipova Huť - Kašperské Hory mapa
Telefon: +420 607 146 808
E-mail: chata@woodcraft.cz

POPIS   |   REZERVACE A CENÍK   |   VYBAVENÍ   |   POLOHA A OKOLÍ   |   FOTO


POPIS

Chata FRAM leží v nejkrásnějším koutě Šumavy, ve Filipově Huti, a nabízí ubytování jak pro větší skupiny dětí a mládeže, tak pro rodiny s dětmi. Díky své lokaci je ideální základnou pro pěší, cyklistické nebo lyžařské výlety po srdci národního parku.Má statut turistické základny, je ideální pro pobyt větších skupin, obzvláště mládežnických a dětských organizací.
Leží v nadmořské výšce 1100 m n.m. a její nejbližší obce jsou Modrava (2 km), Horská Kvilda (4,5 km) a Kvilda (5 km).


REZERVACE A CENÍK

Ceník pro veřejnost
Kajuta posádky 1
Kajuta posádky 2
Blesingova kajuta
Hansenova kajuta
Sverdrupova kajuta
Scott-Hansenova kajuta
Pronájem celé chaty

Sezona
1 188 Kč
1 606 Kč
891 Kč
1 342 Kč
1 485 Kč
594 Kč
6 050 Kč

Mimo sezonu
968 Kč
1 474 Kč
726 Kč
1 078 Kč
1 210 Kč
484 Kč
4 950 Kč

Silvestr


6 600 Kč

Rezervovat chatu › Sezona: 1.7.- 3.9.2023; 15.12. - 26.12.2023; 01.01. - 01.04.2024; Silvestr: 27. - 31.12.2023
Kompletní ceník spolu se systémem rezervací, a také informace o slevách pro dětské skupiny apod. najdete v dokumentu: Ceník FRAM.pdf

nahoru ↑VYBAVENÍ

Kajuta pro 7 osob. Pohled na palandy.

Dispozice
FRAM je zděný patrový dům s parkovištěm u objektu. V přízemí je místnost pro úschovu lyží a kol, společenská místnost, kuchyně, sprchy, WC a úklidová místnost.
V patře jsou situovány pokoje a WC. Parkoviště je u objektu.
Typ ubytování
Všechny pokoje jsou vybaveny postelemi s možností přistýlek (matrace k dispozici), bez lůžkovin.
Nutný je vlastní spacák nebo lůžkoviny. Jídelna s pohledem na kuchyň
Kuchyně a sociální zařízení
Kuchyně je plně vybavena: dva elektrické sporáky, varná konvice, lednice, mrazák a mikrovlnná trouba, nádobí pro 35 osob.
Sprchy s WC pro muže, ženy a invalidy jsou v přízemí. V patře jsou další toalety.
Topení
Chata je centrálně vytápěna kotlem na dřevo, kterým se ohřívá i teplá užitková voda a je umístěný ve sklepě.
Ubytovaní si topí sami, dřevo je k dispozici ve sklepě a v dřevníku za chatou.
Ostatní
Ubytování se psem je možné po předchozí domluvě.
Nejbližší obchody jsou v Kvildě a Srní. Filipova Huť také nabízí možnost stravování v restauracích.nahoru ↑


POLOHA A OKOLÍ

Poloha chaty se jeví takřka ideální. Z Filipovy Huti je možné podnikat pěší, cyklistické a lyžařské túry pro náročné i méně náročné do všech stran. Je možné se za chvilku dostat na Horskou Kvildu nebo na Modravu, delší výlet představuje trasa na Roklanský potok, na Rybárnu a odtud na Tříjezerní slať, na Javoří pilu, na Poledník nebo na Oblík. Jinou možnost výletu představuje trasa směrem na Lovčí skálu, na Ptačí nádrž, na Březník nebo do SPR Prameny Vltavy. To jsou jen některé z mnoha možností. Přes Kvildu, kde jsou dobré podmínky pro sjezdové lyžování, se lze dostat dál, pokud návštěvníkovi nestačí okolí Filipovy Huti. Podobně přes Modravu lze dojít nebo dojet na Vydru, na Srní nebo až do Rejštejna. Není ale problém dojet na kole až do Prášil do údolí Křemelné a jet třeba ještě dál až na Dobrou Vodu a na Hartmanicko.

Kam vyrazit na výlet
Filipova Hut' - nejvýše položená šumavská osada, součást "Šumavských plání". Rázovitá stavení se zachovalými původními stavebními prvky. Dobré rozhledy, velmi pěkný výhled na Roklan (Velký Roklan 1453 m n. m., druhý nejvyšší vrchol Šumavy).
Antýgl (4 km) - kulturní Památka. Původně sklárna, později Královácký dvorec, pak hostinec.
Březník (8 km) - nad soutokem Luzenského a Březnického potoka hájenka. Dobrý výhled na Luný (1373 m n. m.).
Bučina (13 km) - dříve nejvýše položená osada (1153 m n. m.) Čechách. Nově vybudovaná kaple. Nádherná vyhlídka na jižní část Šumavy a Alpy. Hraniční přechod pro pěší a cyklisty. Informační středisko NP Šumava.
Buková slať(995 m n. m.) - horské vrchoviště v původním stavu převážně porostlé klečí. Rezervací vyhlášena v r.1923 J. Schwartzenbergem. Nepřístupná.
Horská Kvilda (4,5 km) - typická šumavská horská obec. U Famerského potoka se zachovala sejpová pole, pozůstatky středověkého rýžování zlata. 0 životě zdejších dřevorubců psal Karel Klostermann ve své povídce "Bílý samum" a v dalších.
Hrad Kašperk (21 km) - gotický hrad, chránil zemské hranice a obchodní stezku. Často dáván do zástavy soukromým držitelům. Roku 1617 hrad odkoupilo město Kašperské Hory. Typická ukázka pevnostního stavitelství doby Karla IV.
Chalupská slat' (897 - 920 m n. m.) - přechodný typ rašeliniště mezi náhorními a údolními vrchovišti. Ve středu slatě největší rašelinné jezírko v Čechách. Poválkový chodník. U vstupu je informační středisko NP Šumava.
Modravské slatě (5 km) - největší a nejzachovalejší komplex vrchovištních rašelinišť na Šumavě. Klidové území, žije zde tetřev hlušec, čečetka zimní aj. nahoru ↑


FOTO